AMERİKA YATIRIMCI VİZESİ


Unsplash tarafından Patrick Tomasso için fotoğraf

ABD toplamda 50 farklı eyalet ve 1 federal bölgeden oluşur. Fedaral anayasal cumhuriyet ülkesinde ülkenin neredeyse tümü Kuzey Amerika’nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nun arasında konumlanmaktadır. Amerika verimli topraklarıyla yer altı zenginlikleriyle yatırımcıların gözde ülkeleri arasında ilk sırada yer alır. Bununla birlikte ülke iletişim, bilim ve bilgi teknolojileri, uzay ve havacılık ve otomotiv alanları ekonominin en önemli bileşenleri arasında yer alarak herkesin oraya gitmek isteyeceği, iş kurmak isteyeceği veya yatırım yapmak isteyeceği kesindir. Amerika yatırımcı vizesi almak istiyorsanız Amerika’nın Türkiye dahil bir çok ülke ile yatırım anlaşmaları bulunduğunu söylemek isterim. Ticareti teşvik edecek yaptırımlar, anlaşmalar ithalat ve ihracatı olumlu yönde etkileyecektir.

Amerika Fırsatları Arasında En Karlısı Yatırım Yapmak!

Amerika yatırımcı vizesi hakkını büyük avantajlarla sunan büyük bir ülkedir. En büyük nüfuslu ülkelerin arasında 3. sırada yer alır. Aynı zamanda çoğu etnik gruba birçok farklı ülkeden, ulustan, dinden insanlara kapılarını sonuna kadar açarak, onları en iyi şekilde ağırlayan özgürlükler ülkesidir. Eğitim konusunda da yine birçok ülkeden farklı olarak en iyi eğitim kurularıyla sizlerledir. Amerika’da yatırım yapmak için sizlere farklı başlıklarda seçim hakkı sunulur. Aralarında ki en temel fark, yatırım miktarı ve yatarım sahibinin şirketini kurup, işletme zorunluluğunun olup olmamasıdır.

Amerika E- 1 Ticaretçi Vizesi

İthalat ve ihracat vizesi olarak da adlandırılan E- 1 vizesi, Amerika yatırımcı vizesi başvurusunda ticari amaç güden kişiler için uygundur. E1 yatırımcı vize kategorileri ABD ile birlikte yatırımcı ayrıca ticaret içinde olan ülkelerin vatandaşlarına verilir. E1 vizesine Türk yatırımcıları da başvurabiliyor. Bu vize Amerika’ya farklı ürün, para ya da hizmetin ticaretiyle ilgilenmek için tüm iş adamlarına ayrıca girişimcilere de hitap eder. Bu durumun tek maddesi Amerika ve Türkiye arasında olmasıdır. Amerika E- 1 ticaretçi vizesi başvurusunda başvuru yapmak isteyen kişinin şirketin ortağı, sahibi veya yöneticisi olma şartı gerekir. Türkiye ve Amerika’da bulunan şirketlerin arasındaki ticaretin belirli bir zamandır devam etmesi ve süreklilik sağlaması zorunludur. Yeni ticaret ilişkisi kurmak için E-1 vizesinin yapılamayacağını söylemek isterim.

Amerika E- 2 Yatırımcı Vizesi

Amerika E- 2 yatırımcı vizesi, Amerika’da iş yapmak isteyen tüm girişimcilerin en popüler vize çeşididir. Amerika yatırımcı vizesi E- 2, yatırımcı şahsın sürekli olarak işletmesinde başrol olmasına izin verir. Yatırımcı bu vize sayesinde işletmeden belli bir maaş alır, maaşlar birlikte, kazandığı gelirlerden de temettü alması da mümkün olur. ABD’de tüm diğer çalışanların aldığı bonus ya da diğer getirilerden yararlanabilecek şekilde bir düzenlemede gerekecektir. Yatırımcı vizesi olan kişiler, Amerika’da yaşamak istediklerinde ya da bulundukları süreç içerisinde mülk alımları sağlayabilir. E-2 vizesin sona ermesiyle gayrimenkulleri satmasına gerek yoktur.