AMERİKA’DA ŞİRKET KURMAK


Photo by Brandon Mowinkel on Unsplash

Amerika Birleşik Devletlerinde gitmek, orada yaşam kurmak herkesin rüyaları arasında yer alır. Amerika’da sağlanan hayat şartları, kişiye verilen öncelikli haklar ile her bakımdan hayalleri süsleyen bu ülkeye gitmek, Amerika’da şirket kurmak istiyorsanız birkaç detaya önem vermeniz gerekiyor. Amerika’yı bu denli çekici kılan, cazip gösteren fırsatlar arasında ilk neden kesinlikle özgürlükler ülkesi olmasıdır. Amerika’da kurulacak şirket bu yüzden her daim karlı ekonomik bir yatırım olur. Öncelikle şirket kurma girişimleri için illa ABD vatandaşı olmanıza gerek olmadığını söylemek isterim. Şirket sahibi olmak için oturma iznine de gerek yoktur. Amerika’ya gitmeden şirket kurmak ve tüm bu işlemler için güvenilir bir firmadan yardım almak isteğiniz için doğru yerdesiniz!

Amerika’da Şirket Kurmak Sanıldığından da Kolay

Günümüzde ticaret ile uğraşıyor ve girişimci ruhuna sahipseniz, neden Amerika’da şirket kurmuyorsunuz? Amerika’da şirket kurmak öyle sandığınız gibi imkansız, zaman alıcı ve maliyetli değildir. Teknolojinin gelişmesi dijital ortamdan artık her alanda sunulan kolaylıklar ile birlikte hayalini kurduğunuz şirketi ABD’de açabilirsiniz. Hem vergi avantajları hem de ABD’de şirket kurmanın prestijiyle, adınızı markanızı uluslar arası duyurma fırsatının yanı sıra kar elde edebilmek doğru firma yönlendirmesiyle mümkündür. Geçmişte hem Amerika Devleti ile iletişime geçip bazı izinler bilfiil almanız gerekirken, şimdilerde bu kadar prosedüre gerek kalmadan şirketinizi kurabiliyor olma kolaylığı vardır.

ABD’de Şirket Kurmanın Faydaları ve Adımları

Amerika’da şirket kurmak için bizimle iletişime geçtiğinizde ve sorunsuz olarak şirketinizi kurduğumuzda, bu durumun size olan getirilerinden bahsetmek isterim. Sınırlı sorumluluk şirketleri kurmak başlangıç için en iyi seçenektir. Bir ABD vatandaşı ile aynı haklara sahip olarak oldukça basit bir şekilde gerçekleşir. Amerika’da kurmuş olduğunuz şirketinizin herhangi bir kurumsal vergisi yoktur. Ayrıca sosyal güvenlik numaranız yok ise yine herhangi bir sorun yok! Yasal ve uyumlu gelir akımlarıyla yeşil kart sahibi olmadan şirket sahibi, yöneticisi olunabilir. Bunun yanında küçük işletme kredilerinden de yararlanıyor olabilmek ABD vatandaşı olmayanlara tanınan haklar arasında yer alıyor.