AMERİKA YATIRIMCI VİZESİ

ABD toplamda 50 farklı eyalet ve 1 federal bölgeden oluşur. Fedaral anayasal cumhuriyet ülkesinde ülkenin neredeyse tümü Kuzey Amerika’nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nun arasında konumlanmaktadır. Amerika verimli topraklarıyla yer altı zenginlikleriyle... Devamı »

Girişimcilikte Başarılı Olmak İçin Sihirbaz Gibi Düşünün!

Bir girişimcilik süresince başarıyı elde etmek, başarıyı yakalamak olağanüstü çaba ile mümkündür. Söz konusu olan iş dünyası içerisinde rekabet dünyanızda geniş olacaktır. Eğer alanınızda rakiplerinizden üstün olmak ve tabiri caizse dudak uçuklatan... Devamı »

Girişimcilikte Kazanma ve Kaybetme

Hangi alanda girişimcilik yapıyor olursanız olun kendinizi hem kazanmaya hem de kaybetmeye adapte etmelisiniz. Bu makalede sizlere pazarlama alanında hem satıcının hem de müşterinin kazanma ve kaybetme duygularından bahsedeceğim. Kazanma ve Kaybetme... Devamı »

Girişimcilerin Sıklıkla Yaptığı Hatalar

Girişimci olmak öyle kısa sürede, hemen olabilecek bir unsur değildir. Bir girişimcinin sahip olması gereken özelliklerini daha önce Başarılı Girişimcilik İçin Tüyolar yazımızda belirtmiştik. Başarılı girişimci olmak ve hedeflerinize ulaşmak için attığımız... Devamı »

Nasıl Patron Olunur?

İnsanlar Dünyada her zaman iz bırakacak işler peşindedirler. Adlarını duyurmak, gelecek yıllarda her daim başarılı olmak isteyenlerin kısacası patron olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken ve uygulaması gereken bazı aşamalar bulunur. Öncelikle hedeflere... Devamı »

Girişimciler Danışmalarını Nasıl Seçmeli?

Girişimcilik aslında hayallerin gerçek hayata gerektiği gibi, bazı olgular ile geçirilmesidir. İş hayalinizi gerçek hayatta uygulayarak kar elde etmek amacıyla bazı hamleler yaparsınız. Bu hamleler arasında dikkat edilmesi gerekilen ilk konu kimden... Devamı »

Girişimcilik İçin Etkili İletişim Yöntemleri

Hedeflediğiniz yola adım attıysanız ve bu yolda başarılı olmak istiyorsanız öncelikle iletişim konusunda belli bir noktada olmanız gerekir. Girişimci içinde bulunduğu iş hayatının her aşamasında en iyi iletişimi kurarak bu yeteneğe sahip... Devamı »

Başarılı Girişimcilik İçin Tüyolar

İnsanlar belli bir firmaya belli bir ekibe bağlı olarak çalışmaktansa girişimci olup kendi işini kurup, kendi kurallarını belirlemek isterler. Hatta kişiler özel ya da devlet işi fark etmeksizin işlerinden vazgeçerek, hayallerinden peşinden... Devamı »

Girişimci Günlüğü

Son günlerde girişimcilik hamleleri artmaktadır. Bunun başlıca nedenleri arasında yer alan ilk madde teknolojinin gelişmesiyle istenilen bilgiye, istenilen alt yapıya kolayca ulaşmak yer alır. Girişimcilik yapmak için ihtiyacınız olan alt yapısı emin... Devamı »

Girişimcilik Hakkında

Girişimcilik en kısa tanımı ile işi kuran ve kar amacı güden kişidir. Günümüzde her hizmet alanında girişimci kişi ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz. Belli bir projeniz var ve girişimcilik hakkında bilgi sahibi değilseniz... Devamı »