Yakın Gelecekte İş Arkadaşınız Robot Olabilir

Bundan birkaç sene önce “yakın gelecekte iş arkadaşınız robot olabilir” denilse herhalde güler geçerdik. Günümüz teknolojisi ve yapay zeka sayesinde tüm işletmeler artık robotik meslektaşlarıyla çalışmaya hazır olmalıdırlar. Geçmişte insan gücüyle yapılan... Devamı »

Teknoloji, Eğitim ve Gelecek

Teknoloji her geçen gün gelişerek, insanlara kolaylık sağlamaya devam etmektedir. Teknolojinin azımsanmayacak ve dikkat çeken faydaları listesinde ilk sırada şüphesiz eğitim yer alır. Eğitim alanın teknolojiden yararlanılarak hem zamandan, hem de paradan... Devamı »

Türkiye’de Teknoloji ve Yazılım

Teknoloji ve yazılım insanların çok fazla daha önem verip bu alanda sürekli üretmesi gereken bir konudur. Son zamanlarda sanayi alanına bakıldığında bir sıçrama gözükse de istenilen ivme henüz yaşanmamıştır. Yazılım tabi ki... Devamı »

Teknoloji Nereye Gidiyor?

Son zamanlarda insanların akıllarını karıştıran bilgisayar devri bitiyor mu konusundan bahsedelim. Bilgisayarlar hayatlardan göçüp gidiyorlar mı? Yoksa farkında olmadan hayata geri mi geliyor? Bu durum kullanıcıdan kullanıcıya değişmektedir. Kullanıcılar eğer sadece sosyal... Devamı »

Yaklaşan Teknoloji de Bizi Neler Bekliyor?

Gelecekte hayatımıza girmesi beklenen ve hayatımızı büyük ölçüde değiştirecek teknolojilerden bahsedelim. Öncelikle onegofly yani drone ya da insansız hava araçlarının son gelişmiş mucizesidir. Adeta küçük bir kuşu andıran görünümü ve 12 cm... Devamı »

Meclisle Alay Edilmesi Onu Teknoloji Konusunda Bilgili Kılmayacaktır

Mark Zuckerberg’in duruşması Washington’ın Facebook konusundaki panik yaratan bilgisizliğini gün yüzüne çıkardı ve bu durum gerçekten hiç de komik değil. Aslında politikacılar sosyal medyanın nasıl işlediğini torunlarından daha az bildikleri sürece Facebook’u... Devamı »

Parasız Girişimci Olmak Mümkün mü?

Bütün hikayenin en başına baktığımızda, dünya kurulduğunda ortada para olmadığı görülür. Demek ki para insanların faaliyetleri sonucu ortaya çıkmıştır. Paranın icat edildiği toprağa bakıldığında Anadolu Coğrafyası’nın girişimcilik adına birçok şey hediye etmiştir.... Devamı »

Teknoloji Harikası Hayalet Uçaklar

Körfez Savaş’ından hemen sonra ortaya çıkan hayalet kelimesi aslında bu teknoloji de kullanılması biraz gariptir. 90’lı yıllarda savaş ardından hemen sonra hayalet uçak görülmüştür. Stealth olarak bilinen bu terimde geçmişten gelişerek günümüze... Devamı »

LCD ve OLED Hakkında Merak Edilenler

Her evin olmazsa olmaz teknolojik araçları arasında televizyonlar yer alır. Yaşam alanlarının vazgeçilmezi her yaşam alanında en az bir adet olan televizyonlarda kullanılan ekran teknolojilerinden bahsedelim. Tercih edilen ekranlar genelde LCD ve... Devamı »

Yazılımcı Olmak İsteyenler Buraya

Günümüz teknolojisi ve dijital dünyanın bu denli sık kullanılması sonucunda yazılımların da büyük bir ilgi görmesini sağlamıştır. Yazılım alanında kendinizi geliştirmek ve bu konuda kazanç sağlamak istiyorsanız fakat nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız... Devamı »