Huawei Mate 10 Lite İncelemesi

Photo by Matteo Grobberio on Unsplash

Teknoloji dünyası ve özellikle akıllı telefon dünyası her geçen gün kendini geliştirerek, insanları şaşırtmayı hayallerin çok daha ötesinde üretimler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Her geçen gün yeni bir telefon modeli piyasaya sürülerek insanların beğenisine sunuluyor. Fakat bir marka ve modeli var ki hiçbir zaman modası geçmeyecek özellikleriyle kullanıcılarından tam not alıyor. Huawei Mate 10 Lite hem sağladığı yüksek performans hem de uygun fiyatıyla alıcılarının dikkatini çekiyor.

Yüksek Çözünürlük

Akıllı telefon dünyası da adından sıklıkla bahsedilen Huawei Mate 10 Lite ile insanların bir akıllı telefondan beklediğinin çok daha fazlasını veriyor. Özellikle sunmuş olduğu yenilikler ile gönüllere taht kurmayı hedefliyor. Ön kamera ve arka kamera yüksek çözünürlüğü ayrıca kasa özellikleri telefonda ilk dikkat çeken özellikler oluyor. Akıllı telefonun mate rengi tüm zevklere hitap eden bir özellik olmuş. Metal kasası ve oval görünümüyle alıcılarını bekleyen telefon, 164 gramlık ağırlık değerine sahip.

Huaewei Mate 10 Lite Teknik Özellikleri

Huaewei Mate 10 Lite telefonun kran boyutu ise 5.9 inç. Full Hd ekranı ise video, fotoğraf özellikleri sunuyor. Akıllı telefon şikâyetlerinin başında genellikle güneş ışınlarından kaynaklı ekranı görememe sorununu bu telefon modeli ile artık unutabileceksiniz. Çünkü Huawei Mate 10 Lite güneş ışığında ekranın rahatça görülebilmesi için özel 482 nit parlaklık değeri sunuyor. Sekiz çekirdekli donanım üretilen telefon dört çekirdeği 2.36 GHz performans kalan 4 çekirdeği ise 1.7 GHz saat hızında çalışarak hızlı ve kesintisiz kullanım alanı veriyor. Telefon sorunsuz bir portre modunu hem ön hem de arka kamerada sergiliyor.

Telefon 8 çekirdekli işlemcisinin yanı sıra 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı fırsatı ile karşınızda. Ayrıca Huawei Mate 10 Lite hafızası ve256 GB‘a kadar microSD kart desteği ile daha da fazlalaştırılabiliyor. En çok merak dilen özellik ise bağlantısının ne kadar hızlı olduğuydu. Huawei Mate 10 Lite sağlamış olduğu 5 GHz desteği ile daha günlerce konuşulacak özelliklerinin olduğunu şimdiden gözler önüne sererek müşterilerini etkilemeyi başarıyor.