Sosyal Medya Bağımlılığı Alışverişi Tetikler mi?

Akıllı telefonların hayatlara bu kadar müdahale etmesinin nedenleri arasında kişinin kendisi yer alır. Ekran süresi artıkça, telefonlarla, dijital araçlarla geçirilen sürede artacaktır. Peki, sosyal medya bağımlılığı alışverişi tetikler mi? Sorusunun cevabı hiç... Devamı »

Sosyal Medya Dilimizden İlişkimizden Bir Şeyler Götürüyor mu?

Sosyal medyanın yararları olduğu gibi bir o kadar da zararları görülmektedir. Herkesin elinde olan akıllı telefonlar, mutlaka internetli olarak insanlara sunulmaktadır. Sınırsız bilgi erişimi yalnızca parmaklarınızın ucundayken, bu avantajı dezavantaja dönüştürmek neden?... Devamı »
Photo by Sara Kurfeß on Unsplash

Sosyal Medyanın Türkçeye Etkisi

Son yıllarda kullanımı oldukça artan soysal medya, direk olarak hayatlara müdahale eder duruma gelmiştir. Öyle ki insanların büyük çoğunluğu artık sosyal medyaya göre hareket etmektedir. Özellikle instagram kullanım oranı artmasıyla birlikte, yenilen... Devamı »

Sosyal Medyanın Blog’a Faydaları

Bloglar uzun ve ciddi sabırla birlikte emek gerektiren süreçten geçerek hazırlanırlar. Sosyal medya ise kısa kısa formatlı aynı zamanda hedef kitleye giden yolda en etkili ve en hızlı ulaşma imkanı sağlayan platformlardır.... Devamı »

Sosyal Medya Karlı Pazarlama Teknikleri

Her geçen gün kullanıcısı sayısı artan sosyal medya da artık yaptığınız işleri pazarlayabilir, karlı verimler elde edebilirsiniz. Bununla birlikte sosyal medya pazarlamasında istediğiniz hedefi tutturamadıysanız bu yazı size yardımcı olacak. Sosyal Medya... Devamı »

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetinde Neler Sağlanır?

İşiniz, hizmet alanınız ne olursa olsun gelişen teknolojiye uyum sağlamanız ve çok yakından takip etmeniz gerekir. İster küçük, ister büyük bir iş olsun fark etmez! Her alanda sosyal medya yönetimi hizmeti almanız... Devamı »

Sosyal Medya Bağımlılığı Nasıl Geçer?

Sabah uyanır uyanmaz ilk yapılan aktivite nedir?  Bu sorunun cevabı hiç şüphesiz akıllı telefonlara bakmak, sosyal medya hesaplarını kontrol ederek, fotoğraflardaki beğeni sayısını, yorumları incelemektir. Çoğu insan ben böyle değilim dese de... Devamı »

Meclisle Alay Edilmesi Onu Teknoloji Konusunda Bilgili Kılmayacaktır

Mark Zuckerberg’in duruşması Washington’ın Facebook konusundaki panik yaratan bilgisizliğini gün yüzüne çıkardı ve bu durum gerçekten hiç de komik değil. Aslında politikacılar sosyal medyanın nasıl işlediğini torunlarından daha az bildikleri sürece Facebook’u... Devamı »

İnsanlar Sosyal Medyayı Niçin Kullanıyor?

Sosyal medya kullanımı, normal kullanıcıların tanınmış kişileri, çevresindeki insanları, kurumları ve kampanyaları takip ederken, diğer taraftan ise reklamları insanlara aktarmak amaçlı kullanan kesimde bulunmaktadır. Böylelikle sosyal medya kullanımı iki taraflı bir hale... Devamı »

Markaların Emoji Kullanımı

Günümüzde iletişim kurmanın olmazsa olmazları haline gelen emoji kullanımı, etkili iletişimde yardımcı olacak semboller olmuştur. Hatta iletişim kurmanın yeni yolu olarak da adlandırılan bu konuda markaların kendilerine, hizmetlerine uygun emojiler kullanması da... Devamı »