İnstagram’da Fenomen Olmak

İnstagram’ı aktif olarak kullanıyorsanız son yıllarda artan “instagram fenomenlerini” mutlaka görmüşsünüzdür. Ya instagram keşfetinden ya da çok beğendiğiniz alışveriş sitelerinden karşılaşmış olduğunuz fenomenlerin takipçileri ise bir o kadar fazladır. Aslında o takipçilerin,... Devamı »

Yeni Iphone 11

Her yıl yeni bir modelini piyasaya süren apple bu sene de iphone 11, iphone 11pro ve iphone 11 promax adında üç adet telefonu tanıtarak piyasa çıkardı. İlk kez aynı anda üç adet... Devamı »

Huawei Mate 10 Lite İncelemesi

Teknoloji dünyası ve özellikle akıllı telefon dünyası her geçen gün kendini geliştirerek, insanları şaşırtmayı hayallerin çok daha ötesinde üretimler gerçekleştirmeye devam ediyor. Her geçen gün yeni bir telefon modeli piyasaya sürülerek insanların... Devamı »

Network Sistemleri

Son günlerde sıklıkla duyulan network sistemleri bilgi, sistem ve kaynaklarının değişik kullanıcıları tarafından paylaşılarak, bir yerden tamamen başka bir yere veri aktarımını sağlar. Sistemler genel olarak kablolu, kablosuz olarak kaynağın birbirleriyle ağ... Devamı »

Teknoloji İle Felç Tarih Mi Oluyor?

Teknolojik gelişmelerin bu denli hızlı yaşanması şüphesiz tıp alanına büyük fayda sağlamıştır. İnsan hayatını kolaylaştıran teknolojik buluşların ardından bilim insanları felçli hastaları tedavi etmede yeni bir yöntem geliştirdi. Felç bilindiği üzere hayat... Devamı »

TV Reklamları Avantajları

Son 10 yıldır neredeyse gündemde olan ve net bir sonuca ulaşılamayan dijital ve TV reklamları konusunda merak ettiklerinize bu yazıda bulabilirsiniz. Dijital dünyanın reklamcılığa kattıkları gerçekler hafife almamak gerekse de halen TV... Devamı »

İngilizce Öğrenmek İnternet Teknolojisi İle Mümkün!

İngilizce öğrenmek, bu öğrenimi başarılı kılmak tamamen sizle ilgili ve seçtiğiniz yöntem ile ilgilidir. İngilizce öğrenmek istemek ile bu süreçte olumlu bir adım atmış olursunuz. İngilizce öğrenmek için illa kurslara, özel derslere... Devamı »

Nanoteknoloji Hakkında

Nano bir ölçünün milyarda bir anlamına gelen kelimedir. Bir nanometre metrenin milyarda biridir. Nanoteknoloji nano ölçüleri olan bir maddenin kontrolü olarak adlandırılabilir. Biraz detaya inmek gerekirse en az bir boyutu bir nanometre... Devamı »

Yakın Gelecekte İş Arkadaşınız Robot Olabilir

Bundan birkaç sene önce “yakın gelecekte iş arkadaşınız robot olabilir” denilse herhalde güler geçerdik. Günümüz teknolojisi ve yapay zeka sayesinde tüm işletmeler artık robotik meslektaşlarıyla çalışmaya hazır olmalıdırlar. Geçmişte insan gücüyle yapılan... Devamı »

Teknoloji, Eğitim ve Gelecek

Teknoloji her geçen gün gelişerek, insanlara kolaylık sağlamaya devam etmektedir. Teknolojinin azımsanmayacak ve dikkat çeken faydaları listesinde ilk sırada şüphesiz eğitim yer alır. Eğitim alanın teknolojiden yararlanılarak hem zamandan, hem de paradan... Devamı »