Nanoteknoloji Hakkında

Nano bir ölçünün milyarda bir anlamına gelen kelimedir. Bir nanometre metrenin milyarda biridir. Nanoteknoloji nano ölçüleri olan bir maddenin kontrolü olarak adlandırılabilir. Biraz detaya inmek gerekirse en az bir boyutu bir nanometre... Devamı »

Yakın Gelecekte İş Arkadaşınız Robot Olabilir

Bundan birkaç sene önce “yakın gelecekte iş arkadaşınız robot olabilir” denilse herhalde güler geçerdik. Günümüz teknolojisi ve yapay zeka sayesinde tüm işletmeler artık robotik meslektaşlarıyla çalışmaya hazır olmalıdırlar. Geçmişte insan gücüyle yapılan... Devamı »

Teknoloji, Eğitim ve Gelecek

Teknoloji her geçen gün gelişerek, insanlara kolaylık sağlamaya devam etmektedir. Teknolojinin azımsanmayacak ve dikkat çeken faydaları listesinde ilk sırada şüphesiz eğitim yer alır. Eğitim alanın teknolojiden yararlanılarak hem zamandan, hem de paradan... Devamı »

Türkiye’de Teknoloji ve Yazılım

Teknoloji ve yazılım insanların çok fazla daha önem verip bu alanda sürekli üretmesi gereken bir konudur. Son zamanlarda sanayi alanına bakıldığında bir sıçrama gözükse de istenilen ivme henüz yaşanmamıştır. Yazılım tabi ki... Devamı »

Programlama Nedir ve Neden Öğrenilir?

Programlama bir nesneye ya da bir web sitesi uygulamalarına hareket veren dil olarak adlandırılır. Programlama ile aklınıza gelen her şeyi hareket ettirerek, zamanını ayarlayabilirsiniz. Programlama kullanım alanlarına da değinecek olursak, örneğin robot... Devamı »

Teknoloji Nereye Gidiyor?

Son zamanlarda insanların akıllarını karıştıran bilgisayar devri bitiyor mu konusundan bahsedelim. Bilgisayarlar hayatlardan göçüp gidiyorlar mı? Yoksa farkında olmadan hayata geri mi geliyor? Bu durum kullanıcıdan kullanıcıya değişmektedir. Kullanıcılar eğer sadece sosyal... Devamı »

Yaklaşan Teknoloji de Bizi Neler Bekliyor?

Gelecekte hayatımıza girmesi beklenen ve hayatımızı büyük ölçüde değiştirecek teknolojilerden bahsedelim. Öncelikle onegofly yani drone ya da insansız hava araçlarının son gelişmiş mucizesidir. Adeta küçük bir kuşu andıran görünümü ve 12 cm... Devamı »

Meclisle Alay Edilmesi Onu Teknoloji Konusunda Bilgili Kılmayacaktır

Mark Zuckerberg’in duruşması Washington’ın Facebook konusundaki panik yaratan bilgisizliğini gün yüzüne çıkardı ve bu durum gerçekten hiç de komik değil. Aslında politikacılar sosyal medyanın nasıl işlediğini torunlarından daha az bildikleri sürece Facebook’u... Devamı »

Parasız Girişimci Olmak Mümkün mü?

Bütün hikayenin en başına baktığımızda, dünya kurulduğunda ortada para olmadığı görülür. Demek ki para insanların faaliyetleri sonucu ortaya çıkmıştır. Paranın icat edildiği toprağa bakıldığında Anadolu Coğrafyası’nın girişimcilik adına birçok şey hediye etmiştir.... Devamı »

SEO Eğitimi Nedir?

Seo eğitimi farklı arama motorlarına karşı, farklı stratejiler ve kurallar bütünüdür. Yani belli bir olgu yoktur. Sürekli değişkenlik gösterebilir. SEO arama motoru optimizasyonudur. Arama motorları google, yandex ya da yahoo sıklıkla kullanılan... Devamı »