Siber Güvenlik Çözümleri

Her geçen gün gelişen teknoloji ile daha karmaşık hale gelen bilgi teknolojileri karşısındaki en önemli sorun siber güvenlik tehditleridir. Bilgilerin yaygın olarak kullanıldığı sivil ve askeri alanda, altyapı hizmeti veren kamu ve... Devamı »

Güvenli WiFi Hakkında

Çoğu insana ücretsiz WiFi seçeneği oldukça cazip gözükse de WiFi kullanıcılarını bekleyen korsan tehlikesi vardır. Güvenli WiFi aramak yerine ücret ödemeden WiFi ağlarına bağlanılmaktadır. Tamamen halka açık WiFi son zamanlar hızla yayılmıştır.... Devamı »

Back-End Front-End Nedir?

Yazılım konuları arasında olmazsa olmaz ve günümüzde çok fazla talep bulunan alan olan frontend ve backend nedir sorularının cevabını, ne işe yaradığını bu yazıda bulabilirsiniz. Frontend bir web sitesine giriş yaptığınızda direk... Devamı »

C# mı Java mı?

Türkiye pazarında C# mı java mı sorusunun cevabını bu yazımda bulabilirsiniz.  Dünyada java popüler diller arasındadır. Gelişmekte olan diğer yazılım dillerine göre java ön planda olurken C# daha da geridedir. Türkiye’de C#... Devamı »

Teknoloji, Eğitim ve Gelecek

Teknoloji her geçen gün gelişerek, insanlara kolaylık sağlamaya devam etmektedir. Teknolojinin azımsanmayacak ve dikkat çeken faydaları listesinde ilk sırada şüphesiz eğitim yer alır. Eğitim alanın teknolojiden yararlanılarak hem zamandan, hem de paradan... Devamı »

Yazılıma Nereden Başlanmalı?

Herkesin hayallerini süsleyen yazılımcı olma fikri için bir şeyler yapmak bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Teknoloji gün geçtikte gelişiyor, yazılıma ve programlamaya olan ihtiyaçta doğru orantıda artıyor. Hiçbir zaman tabiri caizse... Devamı »

Türkiye’de Teknoloji ve Yazılım

Teknoloji ve yazılım insanların çok fazla daha önem verip bu alanda sürekli üretmesi gereken bir konudur. Son zamanlarda sanayi alanına bakıldığında bir sıçrama gözükse de istenilen ivme henüz yaşanmamıştır. Yazılım tabi ki... Devamı »

Programlama Nedir ve Neden Öğrenilir?

Programlama bir nesneye ya da bir web sitesi uygulamalarına hareket veren dil olarak adlandırılır. Programlama ile aklınıza gelen her şeyi hareket ettirerek, zamanını ayarlayabilirsiniz. Programlama kullanım alanlarına da değinecek olursak, örneğin robot... Devamı »

Yazılım Öğreniyorum

Üniversite okumayıp yazılımcı olmanın mümkün olup olmadığını merak ediyorsanız gelin konuyu birlikte ele alalım! Alaylı yazılımcı olmak mümkün mü? Bilgisayar mühendisi olmadan yazılımcı olmak mümkündür. Belki bundan 20 ya da 25 yıl... Devamı »

Meclisle Alay Edilmesi Onu Teknoloji Konusunda Bilgili Kılmayacaktır

Mark Zuckerberg’in duruşması Washington’ın Facebook konusundaki panik yaratan bilgisizliğini gün yüzüne çıkardı ve bu durum gerçekten hiç de komik değil. Aslında politikacılar sosyal medyanın nasıl işlediğini torunlarından daha az bildikleri sürece Facebook’u... Devamı »