Seo Uyumlu Makale Nasıl Olmalı?

Seo kelimesi çoğunuza yabancı değildir. Dijital dünyada sıklıkla karşılaştığınız bu sözcük aslında bir sihir gibi yapmış olduğunuz işte istediğiniz hedefi yakalamanızda önemlidir. Arama Motoru Optimizasyon sözcüklerinin İngilizce kelimeleri kısaltmasından oluşan seo kurallarına uygun şekilde yapıldığında çalışmalardan fazlasıyla verim almanızı sağlar. Geçmişte bu denli ön planda olmayan Seo uyumlu içerikler, yazılar ve siteler artık tüm dünyanın olmazsa olmaz dijital dünya kuralları içerisinde yer alır. Uygulaması başta zor gibi gözükse de, seo kurallarına uygun içerikler rakiplerinizden üstün olmanızı sağlar. 

4 Adımda Seo Uyumlu Yazılar

İnsanlara sunacağınız makalelerle hizmetlerinizi net bir şekilde anlatmanızın yanı sıra, arama motorlarının da istediği şekilde içerikler hazırlamanız önemlidir. Çünkü büyük ihtimalle yazacağınız konu hakkında Google’de belki de binlerce hatta milyonlarca yazı vardır. Seo kuralları arasında en önemli madde özgünlüktür. Özgün olmayan, kopya içeriklerle istediğiniz noktaya gelmeniz neredeyse imkansızdır. Çünkü Google tüm sayfaların bir kopyasını her zaman kendi hafızasında saklar ve böyle bir durumda sizi sıralamada en aşağıya yerleştirir. Bu yüzden yazı içerikleri mutlaka özgün, imla hatasız ve anlaşılır olmalıdır. Gelelim 4 önemli maddeye;

  1. Anahtar Kelime Çalışması

Anahtar kelime çalışması yazılacak makalenin nedeni olarak adlandırılır. Yani hangi kelimelerle arandığınızda ilk sıralarda olmak istiyorsunuz ve makaleyi neden yazıyorsunuz sorularının cevabı sizleri hedeflerinize götürecek ilk seo kuralıdır. Daha sonra makalenizde kullanacağınız anahtar kelime yoğunluğuna dikkat etmelisiniz. 300 kelimelik bir makale de 3 ya da 4 adet anahtar kelime oldukça doğaldır. Bir sonraki aşama ise uzun kuyruklu kelimelerle anahtar kelime kullanımıdır. Kelimenin yanına gelecek ilişkilendirilmiş ve içerisinde anahtar kelimeler bulunan kelimelere yer verilmelidir. Bu kuralın ilk nedeni ise google arama motoruna yazılarak aratılacak kelime öbeklerinin bir kutu içerisinde sıralanmasıdır. Otomatik olarak sıralamada yer almanız ancak bu şekilde mümkün olacaktır. 

  1. Kaliteli İçerik
  2. Html Etiketleri
  3. Linkleme  

Konularında hangi altın kuralları uygulamanız gerektiğini bir sonraki Seo Uyumlu Makale de 4 Ana Unsur başlıklı yazıda okuyabilirsiniz.