Yaklaşan Teknoloji de Bizi Neler Bekliyor?

Photo by Tomasz Frankowski on Unsplash

Gelecekte hayatımıza girmesi beklenen ve hayatımızı büyük ölçüde değiştirecek teknolojilerden bahsedelim. Öncelikle onegofly yani drone ya da insansız hava araçlarının son gelişmiş mucizesidir. Adeta küçük bir kuşu andıran görünümü ve 12 cm genişlik, 4 cm kalınlık ölçüsü ile çarpıcı görünüme sahiptir. 140 gramlık oldukça hafif yapısıyla trend olacak olan bu teknolojik ürün yapabildikleri, özellikleriyle insanları şaşırtmaya devam edecek. Teknolojisi incelendiğinde 4 adet pervaneye sahip olan ürün, android ve ios işletim sistemine yükle dijital araç ile kontrol edilebilir. Örneğin telefonun her hareketini anlayarak hamle yapmaktadır. Bununla birlikte 20 cm kadar engelden kurtulabilmektedir. Havadayken fotoğraf ve video çekebiliyor. Gülümseme yakalayarak yaklaşık 10 dakika havada kalabiliyor. 

Bir diğer adından söz ettirecek teknolojik ürün ise fleye olmaktadır. Uçabilen otonom robotların gelecekteki hali olarak adlandırıla bu teknolojik ürüne bakıldığında ve diğer robotlarla karşılaştırıldığında daha güvenli daha kolay yönetebiliyor. Gelişmiş kalkan sistemi ve eşsiz küre şeklindeki tasarımıyla itebilir, vurabilir kendinizi ya da başkalarını yaralamadan tüm bunları yapabilirsiniz. Android ve ios sistemli telefonlarla kontrol edilebilir. Aynı zamanda basitçe uçuş kamerasıyla çekim şansı vardır. Oyun oynar gibi gelişmiş tuşlarıyla kullanımı çok kolay. Diğer ürünlerden farklı ise programlanarak kendi başına tepki vermesidir. 

Belki daha önce adını duyduğunuz fakat özelliklerini bilmediğiniz shiftwear daha çok moda ile ilgilenen ya da kıyafetleriyle ayakkabılarında uyum yakalayamayanların tercihi olacak. Elektronik ve mürekkepli ekranı sayesinde yalnızca bir tuşla ve istediğiniz anda tasarım değiştirme özelliğine sahiptir. Teknolojik ürünün teknik özellikleri ele aldığımızda 5 metreye kadar suya dayanıklı olduğu göze çarpan ilk özelliktir. Tasarımı akıllı telefonlarınızla değiştirmek mümkündür. Çamaşır makinesinde yıkanma talimatlarına uyarak yıkanabilen ürün, tabanı sert hava koşullarına dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Ayakkabı iç bölümünde bulunan esnek elektronik devreler attığınız her adımda şarjı doldurabiliyor. Bununla birlikte yine isteğe göre kablosuz şarj etme şansıda bulunmaktadır. 30 gün batarya dayanım süresiyle gelecekten günümüze fırlamış gibi duran ürün çok ses getireceğe benziyor.