Yeni Iphone 11

Fotoğraf Jason Leung üzerinde Unsplash

Her yıl yeni bir modelini piyasaya süren apple bu sene de iphone 11, iphone 11pro ve iphone 11 promax adında üç adet telefonu tanıtarak piyasa çıkardı. İlk kez aynı anda üç adet telefonu tanıtarak piyasaya süren apple adından fazlaca söz ettirmiş oldu.

Kullanıcıların merakla beklediği telefon özelliklerine göre üç sınıfta satışa sunulmuştur. Bu üç sınıf telefon kamera sayısı, boyut özellikleri ön plana çıkarak isteğe göre sınıflanmıştır.

Iphone 11 Özellikleri

Iphone 11 boyut olarak 6.1 inç olarak üretilmiştir. 828×1792 piksel çözünürlükte ekrana sahip telefon A13 bionic işlemci kullanarak farkını ortaya koymuştur. Bir önceki iphone X modeline göre 20 kat daha hızlı performans sunmaktadır. Pil tüketimi de %40 oranında daha az gitmektedir. İki adet kamerası ile geniş açılı fotoğraf çeken telefon arka kamerası iki adet 12 MP çözünürlüğü ile f/2.2 diyafram aralığı bulunmaktadır. Ön kamerası da 12 MP özelliği sahipken artı 3D TOF sensörü de bulunarak kalitesini ortaya koymuştur. Cihaz kullanıcılarına video ya da film izlerken etkileyici performans sunarak kullanıcılarını heyecanlandırmaktadır. Ayrıca iphone 11 de Wi-fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Blutooth 5.0 ve NFC kablosuz bağlantıları ile de kendisini gösterdi.

Iphone 11 Pro ve Iphone 11 Pro Max’ Özellikleri

İphone 11 Pro ve Iphone 11 Pro Max modelleri İphone 11 modeline göre ekran, kamera ve donanım özelliklerinde farklılar direk olarak anlaşıyor. Öncelikle iphone 11 promax 6.5 inç boyut ekrana sahipken iphone 11 pro ise 5.8 inç ekrana sahiptir. Bu iki modelde de üç adet kamera bulunarak fotoğrafların kalitesi ultra geniş açısı ile daha iyi olmaktadır. Tüm kameralara 12 MP çözünürlüktedir. Ön kameraları iphone 11 ile aynı özelliklere sahiptir. Diyafram olarak da geniş açılı kamera f/1.8 diyaframa sahipken, ultra geniş açılı kamera ise f/2.4 diyaframa sahiptir.

Bu iphone modelleri piyasaya girdikten sonra çok sayıda kullanıcı ön siparişleri vererek kullanmaya başlamışlardır. Peki Iphone fiyatları ne kadar? Türkiye fiyatları iphone 11 için 7299 TL, iphone 11 pro10999 TL ve iphone 11 promax 11999 TL den başlayan fiyatlarda satışa sunulmuştur. Fiyatları yüksek olsa da apple kullanıcıları fiyata aldırmadan şimdiden satış rekoru kırmıştır.